Zaawansowane wyszukiwanie
  Strona Główna » Sklep » Fizyka » Fizyka ogólna » Moje Konto  |  Zawartość Koszyka  |  Do Kasy   
 Wybierz kategorię
Algorytmy Wzorce UML
Bazy danych
Bezpieczeństwo
Bioinformatyka
Biznes Ekonomia Firma
Chemia
DTP Design
E-biznes
Ekonometria
Elektronika Elektrotechnika
Energetyka
Fizyka
  Fizyka ogólna
  Fizyka współczesna
  Mechanika
  Wszechświat
GIS
Grafika użytkowa
Hardware
Informatyczne systemy zarządzania
Informatyka w szkole
Języki programowania
Matematyka
Multimedia
Obsługa komputera
Office
Poradniki
Programowanie gier
Programy inżynierskie
Programy matematyczne
Słowniki
Serwery
Sieci komputerowe
Systemy operacyjne
Technika
Telekomunikacja
Tworzenie stron WWW

Zobacz pełny katalog »
 Wydawnictwo:
 BTC
Mikrokontrolery STM32 dla początkujących

Mikrokontrolery STM32 dla początkujących

79.00zł
Fascynująca fizyka 119.00zł 95.20zł
Fascynująca fizyka

Tytuł: Fascynująca fizyka
Tytuł oryginalny Faszinierende Physik Ein bebilderter Streifzug vom Universum bis in die Welt der Elementarteilchen
Autor: Benjamin Bahr, Resag Jörg, Riebe Kristin
ISBN: 9788301230944
Ilość stron: 325
Data wydania: 08/2023
Oprawa: Miękka
Format: 20.5x24.5cm
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Cena: 119.00zł 95.20zł


Fascynująca fizyka to z jednej strony wędrówka przez świat współczesnych badań z zakresu fizyki, a z drugiej – ilustrowana podróż przez krainę zarówno rozwikłanych zagadek, jak i niewyjaśnionych tajemnic naszego wszechświata.

Zapraszamy na pełną odkryć podróż od tajemnic świata kwantowego po zorze polarne, od czarnych dziur po system GPS, od akceleratorów cząstek po wahadło Foucaulta – ta książka oferuje wciągającą podróż przez najbardziej ekscytujące i aktualne zagadnienia współczesnej fizyki!

Rozpoczynamy od odpowiedzi na pytania jak powstały Słońce, Księżyc i gwiazdy? Ludzie zaczęli opisywać swoje otoczenie astronomiczne za pomocą równań fizycznych. Obecnie dzięki ogromnym teleskopom możemy obserwować coraz dalsze zakątki kosmosu, szukać planet spoza Układu Słonecznego, badać cykl życia bliższych i dalszych gwiazd, a nawet prognozować przyszłość Drogi Mlecznej i wszechświata. W rozdziale Astronomia i astrofizyka zebraliśmy niektóre z najciekawszych zagadnień i odkryć z zakresu astronomii oraz astrofizyki.

Co wspólnego mają ze sobą magnes, kocie futro z ładunkiem elektrycznym i światło? Znacznie więcej, niż można byłoby przypuszczać na pierwszy rzut oka. Światło, ładunki i magnetyzm są ze sobą ściśle powiązane. Dzięki teorii elektromagnetyzmu i optyce jesteśmy dziś w stanie zrozumieć, w jaki sposób fale radiowe są odbierane przez antenę, jak powstają błyskawice w chmurach burzowych oraz czemu na gorącej pustyni możemy zaobserwować zjawisko fatamorgany. W rozdziale Elektromagnetyzm i światło omówimy je dokładniej.

Dlaczego samolot lata? W jaki sposób odbywa się samooczyszczanie się liścia lotosu? Dlaczego czas płynie tylko w jednym kierunku? Te pytania i wiele innych można wyjaśnić, odwołując się do mechaniki klasycznej i statystycznej – właśnie tym zagadnieniom jest poświęcony rozdział Mechanika i termodynamika.

Co oznacza E = mc2? Jak mamy sobie wyobrażać wirujące czarne dziury? I jak działa GPS? Na te i inne fascynujące pytania odpowiedzi udzielają szczególna i ogólna teoria względności, które Albert Einstein sformułował na początku XX wieku.

Jak głęboko w kosmos możemy zajrzeć? A jak daleko w głąb czasu? Jak powstał wszechświat i jakie informacje możemy uzyskać, analizując mikrofalowe promieniowanie tła? Tymi zagadnieniami oraz perspektywą dużych struktur kosmicznych zajmiemy się w dziale Kosmologia.

Czym jest funkcja falowa i co opisuje zasada nieoznaczoności? Czym jest próżnia kwantowa i jak zachowują się nadciecze? Czy będziemy już niedługo korzystać z komputerów kwantowych? Tymi pytaniami zajmiemy się w dziale Atomy i mechanika kwantowa.

Z czego składa się materia? Czym jest cząstka Higgsa, a czym antymateria i co dokładnie bada się w Wielkim Zderzaczu Hadronów? Na te pytania odpowiemy w rozdziale Świat cząstek elementarnych.

Co witraże Chagalla mają wspólnego z nanocząsteczkami? Jakie występują rodzaje sieci krystalicznych i czym są kwazikryształy? A jak działają diody elektroluminescencyjne? W rozdziale Geofizyka przedstawimy pokrótce niektóre z najbardziej ekscytujących zagadnień dotyczących ciał stałych.

Czym jest teoria strun, a czym zasada holograficzna? Czy żyjemy w multiwersum (wieloświecie)? Jak dokładna jest nasza aktualna znajomość praw fizyki? W rozdziale Granice wiedzy przedstawiamy najbardziej obiecujące teorie proponujące rozwiązania tych problemów.


Najniższa cena z 30 dni przed obniżką 95,20zł

Fascynująca fizyka
Tytuł książki: "Fascynująca fizyka"
Autor: Benjamin Bahr, Resag Jörg, Riebe Kristin
Wydawnictwo: Naukowe PWN
Cena: 119.00zł 95.20zł
Klienci, którzy kupili „Fascynująca fizyka”, kupili także:
<b>Copywriting sprzedażowy. Język korzyści w praktyce</b>, <font color="navy">Justyna Bakalarska-Stankiewicz</font>, <font color="green"> Wydawnictwo Onepress</font>
Copywriting sprzedażowy. Język korzyści w praktyce, Justyna Bakalarska-Stankiewicz, Wydawnictwo Onepress
<b>Zarządzanie szczęśliwym zespołem. Gry, narzędzia i praktyki, które zmotywują każdy zespół</b>, <font color="navy">Jurgen Appelo</font>, <font color="green"> Wydawnictwo Onepress</font>
Zarządzanie szczęśliwym zespołem. Gry, narzędzia i praktyki, które zmotywują każdy zespół, Jurgen Appelo, Wydawnictwo Onepress

Pierwsze 90 dni. Sprawdzone strategie ułatwiające liderom wejście na najwyższe obroty szybciej i mądrzej Wydanie II, Michael D. Watkins, Wydawnictwo Onepress

Windows PowerShell w miesiąc. Wydanie III, Donald W. Jones, Jeffrey Hicks, Wydawnictwo Helion

Rejestr windows XP leksykon kieszonkowy, Mirosław Chorążewski, Wydawnictwo Helion

MongoDB w akcji, Kyle Banker, Peter Bakkum, Shaun Verch, Doug Garrett, Tim Hawkins, Wydawnictwo Helion
<b>Selenium WebDriver w Javie. Praktyczne wprowadzenie do tworzenia testów systemowych</b>, <font color="navy">Boni García</font>, <font color="green"> Wydawnictwo Helion</font>
Selenium WebDriver w Javie. Praktyczne wprowadzenie do tworzenia testów systemowych, Boni García, Wydawnictwo Helion

Naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych Podręcznik do kształcenia Kwalifikacja M.18.2, Piotr Wróblewski, Wydawnictwo WKiŁ

Podejście wielomodelowe w zagadnieniach dyskryminacji i regresji, Eugeniusz Gatnar, Wydawnictwo Naukowe PWN

niedziela, 23 czerwca 2024   Mapa strony |  Nowości |  Dzisiejsze promocje |  Koszty wysyłki |  Kontakt z nami