Zaawansowane wyszukiwanie
  Strona Główna » Sklep » Matematyka » Analiza matematyczna » Moje Konto  |  Zawartość Koszyka  |  Do Kasy   
 Wybierz kategorię
Algorytmy Wzorce UML
Bazy danych
Bezpieczeństwo
Bioinformatyka
Biznes Ekonomia Firma
Chemia
DTP Design
E-biznes
Ekonometria
Elektronika Elektrotechnika
Energetyka
Fizyka
GIS
Grafika użytkowa
Hardware
Informatyczne systemy zarządzania
Informatyka w szkole
Języki programowania
Matematyka
  Algebra Teoria liczb
  Analiza matematyczna
  Logika Topologia
  Matematyka dyskretna
  Matematyka ogólna
  Rachunek prawdopodobieństwa
  Statystyka Statistica SPSS
Multimedia
Obsługa komputera
Office
Poradniki
Programowanie gier
Programy inżynierskie
Programy matematyczne
Słowniki
Serwery
Sieci komputerowe
Systemy operacyjne
Technika
Telekomunikacja
Tworzenie stron WWW

Zobacz pełny katalog »
Zarys współczesnej geometrii różniczkowej 56.00zł
Zarys współczesnej geometrii różniczkowej

Autor: Jacek Gancarzewicz

ISBN: 978-83-89716-21-7

Ilość stron: 532

Data wydania: 06/2010

Zakres materaiłu opisanego w książce jest imponujący: od podstaw teorii gładkich rozmaitości i grup Liego przez teorię koneksji, geometrię Riemannowską i afiniczną do bardziej specjalnych działów, jak np. przeżywającej bujny rozkwit goemetrii symplektycznej.

Opracowanie zawiera szczegółowo omówiony i poparty licznymi przykładami materiał klasycznych pozycji (monografii Kobayashiego-Nomizu, monografii Kobayashiego i książki Yano) oraz cały zestaw zagadnień nieomawianych szczegółowo w lietarturze, jak rozmaitości dzetów i teoria foliacji.

Ważną zaletą książki jest spójność koncepcji i prezentacji. Z omawainej monografii można nauczyć się wszystkiego, co jest potrzebne badaczowi w dziedzinie geometrii i obszarów pokrewnych.

Książka jest podzieloneana 10 rozdziałów.

Rozdział I to wstęp. W stosunku do poprzedniej wersji skrócono rozważania wstępne, głównie z algebry liniowej i topologii, zastępując je przez odsyłacze do literatury. Uzupełniono natomiast paragraf o kwaternionach i liczbach Cayleya, komputeks.pl które są wykorzystywane w paragrafie 71 do konstrukcji niecałkowalnej struktury prawie zespolonej na sześciowy-miarowej sferze S6 (patrz przykład 71.6).

Rozdział II poświęcony jest pojęciu rozmaitości i analizie tensorowej na rozmaitości. W porównaniu do starej wersji zmieniono definicję pochodnej Liego uwypuklając jej ogólny charakter i jej uniwersalne własności. Omówiono tu (w nieco inny sposób i szerszy niż w starej wersji) wiązki wektorowe i operacje na nich.

Rozdział III zawiera omówienie teorii grup Liego, przestrzeni włóknistych głównych i tak zwanych wiązek stowarzyszonych.

Rozdział IV i V jest omówieniem koneksji. Rozdział IV to teoria koneksji w przestrzeniach włóknistych głównych, formy koneksji i formy krzywizny. Zawiera on omówienie bardzo ogólne (nie było w starej wersji) pochodnej kowariantnej przekrojów wektorowej wiązki stowarzyszonej. Natomiast rozdział V przedstawia koneksje liniowe jako koneksje w przestrzeni włóknistej głównej reperów liniowych.

Rozdział VI omawia geometrię Riemannowską.

Rozdział VII jest zupełnie nowym rozdziałem poświęconym różniczkowej geometrii afinicznej.

Rozdział VIII poświęcony jest wiązkom naturalnym, twierdzeniu Palais-Ternga o skończonym rzędzie. Został on rozszerzony o omówienie wiązek (funktorów) zachowujących produkt i ich klasyfikacje.

Rozdział IX omawia odwzorowania afiniczne, izometryczne, infinitesymalne transformacje afiniczne i pola Kilinga. Dowodzimy, że przekształcenia afiniczne i izometryczne tworzą grupy Liego i omawiamy ich algebry Liego. Przedstawiamy twierdzenie szacujące wymiar grup przekształceń afinicznych i izometrycznych oraz podajemy twierdzenia o przestrzeniach, w których wymiar tych grup jest maksymalny.

Rozdział X przedstawia różnorodne struktury geometryczne (głównie wielomianowe) na rozmaitości i ich całkowalność. Oprócz struktur wielomianowych omawiamy tu struktury (prawie) symplektyczne. Poszerzono go o szkic dowodu twierdzenia Darboux. Podajemy przykłady zastosowania struktur symplektycznych do mechaniki teoretycznej

Zarys współczesnej geometrii różniczkowej
--- Pozycja niedostępna.---
Klienci, którzy kupili „Zarys współczesnej geometrii różniczkowej”, kupili także:

Urządzenia i systemy mechatroniczne Część I, Praca zbiorowa, Wydawnictwo REA

XTML i XHTML leksykon kieszonkowy, Jennifer Niederst Robbins, Wydawnictwo Helion

Feynmana wykłady z fizyki Wydanie 7 Tom 2 część 1 Elektryczność i magnetyzm Elektrodynamika, Richard P. Feynman, Robert B. Leighton, Matthew Sands, Wydawnictwo Naukowe PWN

CUDA w przykładach Wprowadzenie do ogólnego programowania procesorów GPU, Jason Sanders, Edward Kandrot, Wydawnictwo Helion

Kodeks władzy Reguły manipulacji, Reiner Neumann, Alexander Ross, Wydawnictwo Onepress

Język C++ i przetwarzanie współbieżne w akcji. Wydanie II, Anthony Williams, Wydawnictwo Helion

Informatyczne Narzędzia Zarządzania Wiedzą, Radosław P. Katarzyniak, Witold Rekuć, Wydawnictwo EXIT
<b>Wspomaganie decyzji w praktyce inżynierskiej Metody, Algorytmy, Przykłady</b>, <font color="navy">Marianna Jacyna</font>, <font color="green"> Wydawnictwo Naukowe PWN</font>
Wspomaganie decyzji w praktyce inżynierskiej Metody, Algorytmy, Przykłady, Marianna Jacyna, Wydawnictwo Naukowe PWN

Statystyka z pakietem komputerowym Statistica PL Teoria i zastosowania Wydanie 3, Andrzej Luszniewicz, Teresa Słaby, Wydawnictwo C.H. BECK

czwartek, 28 marca 2024   Mapa strony |  Nowości |  Dzisiejsze promocje |  Koszty wysyłki |  Kontakt z nami