Zaawansowane wyszukiwanie
  Strona Główna » Sklep » Technika » Ochrona środowiska » Moje Konto  |  Zawartość Koszyka  |  Do Kasy   
 Wybierz kategorię
Algorytmy Wzorce UML
Bazy danych
Bezpieczeństwo
Bioinformatyka
Biznes Ekonomia Firma
Chemia
DTP Design
E-biznes
Ekonometria
Elektronika Elektrotechnika
Energetyka
Fizyka
GIS
Grafika użytkowa
Hardware
Informatyczne systemy zarządzania
Informatyka w szkole
Języki programowania
Matematyka
Multimedia
Obsługa komputera
Office
Poradniki
Programowanie gier
Programy inżynierskie
Programy matematyczne
Słowniki
Serwery
Sieci komputerowe
Systemy operacyjne
Technika
  Aranżacja wnętrz
  Automatyka Robotyka
  Budowa maszyn
  Budownictwo
  Budownictwo lądowe
  Geologia Hydrologia
  Materiały inżynierskie
  Motoryzacja
  Ochrona środowiska
  Ogrzewanie Klimatyzacja
  Przemysł spożywczy
  Rysunek techniczny
  Spawalnictwo
  Technika
  Technika pomiarowa
  Technika wojskowa
  Tworzywa sztuczne
  Zarządzanie jakością
Telekomunikacja
Tworzenie stron WWW

Zobacz pełny katalog »
Ochrona środowiska w gospodarce gminy Poradnik 68.00zł
Ochrona środowiska w gospodarce gminy Poradnik

Autor: Stanisław Rabiej, Czesław Wachnicki

ISBN: 978-83-919132-4-6

Ilość stron: 227

Data wydania: 2007

Zawiera CD

Niniejsza książka - poradnik jest przeznaczona dla osób zatrudnionych w samorządach szczebla podstawowego, którym ustawowo przypisane są, wymagające  odpowiednio przygotowanej kadry, obowiązki w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

W szczególności znowelizowana w ubiegłym roku ustawa „Prawo ochrony środowiska" (Dz.U. z dnia 20 czerwca 2001 r. Nr 62, póz. 627 z późn. zm.) zobowiązuje samorządy m.in. do samodzielnego wydawania „decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia inwestycyjnego", która ma poprzedzać inne rodzaje zezwoleń, niezbędnych do rozpoczęcia inwestycji, w tym finalnego pozwolenia na budowę.

Większość tego rodzaju decyzji mają wydawać wójtowie, burmistrzowie lub prezydenci miast. Według opinii często wyrażanych przez samych zainteresowanych, a także ich przełożonych, wiele gmin, w szczególności mniejszych, nie posiadających najczęściej specjalistów z zakresu ochrony środowiska, nie jest właściwie przygotowana do realizacji takich zadań.

Książka ma służyć uzupełnieniu wiedzy pracowników samorządów tego szczebla w zakresie ochrony środowiska naturalnego, przydatnej m.in. w opracowaniu takich decyzji.

Autorom chodziło o zgromadzenie w niej informacji z dziedziny ekologii i ochrony środowiska, także proekologicznych technologii, służących modernizacji istniejących lub budowie nowych instalacji, sieci i urządzeń funkcjonujących w komunalnej infrastrukturze technicznej na szczeblu gminy.

Ten pierwszy temat potraktowano wyłącznie informacyjnie, wykorzystując w tym celu wiedzę zawartą w najbardziej zdaniem autorów istotnych dla charakteru książ­ki publikacjach.
Drugi temat w większości obejmuje wiedzę zgromadzoną w publikacjach wła­snych autorów książki oraz częściowo kompilację informacji innych specjalistów z dziedziny proekologicznych technologii.

Z uwagi na raczej zróżnicowane wykształcenie pracowników samorządów, książ­ka prezentuje wiedzę na poziomie popularno-technicznym, oczywiście w zakresie takim, jak na to pozwalała złożona problematyka. Może ona służyć jako poradnik w bieżącej pracy, także jako pomoc dydaktyczna na kursach doskonalenia  kwalifika­cji zawodowych, fachowych warsztatach itp., organizowanych dla pracowników me­rytorycznych gmin.

W rozdziale I omówione zostały definicje i pojęcia w zakresie niezbędnym dla przyswojenia sobie prezentowanej wiedzy fachowej, a także stan skażenia środowi­ska naturalnego w skali globalnej oraz programy zapobiegania jego dalszej dewastacji. W jego opracowaniu oparto się na piśmiennictwie wymienionym na końcu rozdziału, a w szczególności na pozycjach [l, 6] tego wykazu.

W rozdziale II omówiono proekologiczne technologie dla instalacji i sieci funkcjo­nujących w komunalnej infrastrukturze technicznej.

W rozdziale III scharakteryzowano odnawialne źródła energii oraz przedstawiono możliwości rozwoju ich zastosowań w Polsce.

Rozdział IV jest poświęcony działaniom Organizacji Narodów Zjednoczonych oraz Unii Europejskiej w zakresie ochrony środowiska. Szczególnie te ostatnie uzna­wane są za najbardziej skuteczne jeśli chodzi o ich skalę, angażowane środki finan­sowe i efekty.

W rozdziale V scharakteryzowano zadania samorządów szczebla podstawowego w zakresie ochrony środowiska, wynikające z obowiązujących regulacji prawnych na dzień 30 czerwca 2006 r.

Na końcu zamieszczono opracowane w Ministerstwie Gospodarki materiały doty­czące obowiązków gminy związanych z usuwaniem wyrobów zawierających azbest.

Załącznikiem do książki - poradnika jest płyta CD z nagranymi pełnymi tekstami ustaw, także niektórych uregulowań niższego rzędu, dotyczących omówionej w roz­dziale piątym problematyki prawnej.

Ochrona środowiska w gospodarce gminy Poradnik
--- Pozycja niedostępna.---
Klienci, którzy kupili „Ochrona środowiska w gospodarce gminy Poradnik”, kupili także:

Nowe spojrzenie na zarządzanie projektami, Aaron J. Shenhar, Dov Dvir, Wydawnictwo Promise

Uzdrowiciel Wydanie II, Ken McClure, Wydawnictwo Amber

PC Hardware Almanach wydanie III, Robert Bruce Thompson, Barbara Fritchman Thompson, Wydawnictwo Helion

Zakupy po polsku Ochrona praw i formy płatności, Krzysztof Łabenda, Wydawnictwo CEDEWU

Platforma Windows Azure, Tejaswi Redkar, Tony Guidici, Wydawnictwo Helion

Architektura informacji w serwisach internetowych i nie tylko. Wydanie IV, Louis Rosenfeld, Peter Morville, Jorge Arango, Wydawnictwo Helion

Zawód tester Od decyzji do zdobycia doświadczenia Wydanie II, Radosław Smilgin, Wydawnictwo Naukowe PWN

Microsoft SharePoint 2016 Krok po kroku, Olga M. Londer , Penelope Coventry, Wydawnictwo Promise

Domowe wypieki, Joanna Niedobecka, Wydawnictwo Septem

czwartek, 28 marca 2024   Mapa strony |  Nowości |  Dzisiejsze promocje |  Koszty wysyłki |  Kontakt z nami